Nová kniha: Cesta meditace. Všímavost psychoterapie pro léčení deprese, úzkost a stres

13.09.11 / Psychoterapie / Author:
Tags: , , , , , , , , ,

všímavost, že kvalita uvědomění si, co vzniká v našich současných zkušeností, v níž je postoj zabývá-přítomnosti.

V mém posledním článku „léčivou sílu meditace“, jsem se představil koncept, zabývající přítomnosti, něco, co je zásadní pro pochopení všímavosti a transformační účinky meditace na emocionální reakce a trauma.

Angažovaný-přítomnost popisuje vztah, ve kterém se blížíme bolestné emoce otevřenost mysli i srdce. Tolik času jsme zabráněno v současné době plně v naší tendenci slepě reagovat na naše bolestné emoce. Jsme buď reagují s odporem a znechucením na náš hněv, smutek, úzkost a bolestné vzpomínky. Chceme, aby odejít a nechat nás na pokoji. Je to pochopitelné, ale bohužel, zcela neúčinné. Averze a jiné formy odporu jen aby toho nebylo málo, které zesílí citovou újmu a způsobit, že udržovat. Odporu a vyhnutí paliva oheň našeho vnitřního utrpení.

Kromě reaktivita averze, se může také stát se zapletené v reakcích na základě chtít něco jiného. Každý, kdo chce být šťastný, a není vůbec nic špatného, ​​že aspirace. Nicméně, pro mnohé z nás tato touha má více chuti nutkavé touze a potřebnosti na základě smluvně smysl se za poškozené nebo nedostatečná. Taková touha vychází z pocitu strachu a prázdnoty;. Černou díru na paměti, že spotřebuje všechno, co jí stojí v cestě, a přesto cítíme nespokojení, s malým pocitem štěstí,

                                                                 ]]>          

Narodil se této formy obvyklé reaktivity je „Kdyby …“ mysli. Kdybych jen mohl přestat cítit tak dolů. Kdyby jen to vnitřní bolest by šel pryč. Kéž bych mohl milovat více a méně zlobit. Tento seznam je nekonečný a je založen na přesvědčení, že pokud bychom se těmto věcem, pak bude všechno v pořádku, ale mysl prostě není tak jednoduché a tyto touhy a opatření podle nich jen zhoršuje. Hledání příjemné rozptýlení, vzít dovolenou z naší utrpení, rovněž nabízí o něco více než dočasnou úlevu.

Co máme tendenci ztrácet ze zřetele, že nějaké reakce na to buď odpor nebo chce prostě se nám od zdroje naší bolesti, a jedno, zda je to, že nepozornost a neznalostí plemen utrpení a zabraňuje možnost vnitřního změny. To se nazývá reaktivní posunutí, a tento jednoduchý odklon povědomí od našeho utrpení je jediný faktor nejvíce zodpovědný za udržení naší emocionální utrpení. Jedním z hlavních principů všímavost terapie je, že absence přímého uvědomění vzhledem k posunutí reaktivní udržuje utrpení, a všímavost je přímým protijed, který obnovuje transformační vědomí. Nic se nemůže změnit, pokud zůstaneme nevědomý, a reaktivita jednoduše udržuje nás v tomto státě z nevědomosti. Teď to neznamená, že nevíme, že jsme v bolestech. Samozřejmě víme všechno o naší zlosti a všichni jsme si vědomi i naši úzkost a strach. Ale to je zvláštní znalosti o citu, který není vůbec totéž jako být přímo vědět, v současné době emoce jako duševní objekt, k tomuto státu, zabýval přítomností, že jsme mluvili dříve.

všímavost transformuje trpí tím, že vytvoří prostor pro vědomé vnímání okolí emocionální objekt, který máme ve vědomí.

Budeme zkoumat to podrobněji v jiném článku, ale stačí říct, že tento zásadní posun od reakce na naše utrpení, aby jeden z držení bolesti v prostorném rozměr současné zaměřený na vědomí a zůstat tam je si vědom a pozorní , pozorovat s otevřenou myslí a srdcem má zásadní transformační efekt. Prostor léčí, uzdravuje uvědomění, uvědomění je prostor

.

Peter silný, PhD je vědec, spisovatel a buddhistické psychoterapeut, se sídlem v Boulder, Colorado, která se specializuje na studium všímavosti a její využití v psychoterapii všímavosti pro léčení příčin úzkosti, deprese a traumatického stresu.

Kromě tváří v tvář terapeutická sezení, Dr. Silný nabízí Online meditace terapie přes Skype a e-mailové korespondence. Výuka seminářů jsou k dispozici pro skupiny a firmy.

návštěva http://www.mindfulnessmeditationtherapy.com Email dotazy vítány.

můžete zakoupit kopii Dr. Silný kniha „ cesta meditace“ přes Amazon.

         

Petr Silný, PhD je psychoterapeut, učitel a autor se sídlem v Boulder, Colorado, která se specializuje na studium všímavosti a její využití v psychoterapii všímavosti pro léčení úzkosti, deprese a stres. Specializuje se na panické úzkosti a sociální úzkost.

Kromě toho, tváří v tvář terapeutická sezení, Dr. Silný nabízí online poradenství přes Skype, který je vhodný stejně účinná možnost.

Chcete-li naplánovat zasedání a Skype Více informací naleznete na http://www.mindfulnessmeditationtherapy.com

Můžete si koupit kopii své knihy“ cesta meditace „přes AMAZON.com, Amazon . CA, AMAZON.co.uk a Barnes & Noble.com. K dispozici i na Kindle.

Článek z
<

Comments: 0

Leave a Reply

« | »